close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 stycznia 2017

  Dnia 25 stycznia w American Jewish University w Los Angeles odbył się koncert Tria Artus, pod patronatem konsulatów Polski, Izraela i Niemiec, upamiętniający Dzień Holokaustu.

  Z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles, przy współpracy konsulatów niemieckiego i izraelskiego, odbył się w American Jewish University koncert polsko-niemiecko-izraelskiego trio. Trio Artus w składzie: Esti Rofe (flet, Izrael), Krzysztof Kaczka (flet, Polska) oraz Perry Schack (gitara, Niemcy)  zostało wsparte przez zaprzyjaźnioną pianistkę Jasnę Popović. Skład zespołu ma wydźwięk symboliczny, co podkreślili w swoich okolicznościowych przemówieniach wszyscy trzej reprezentanci konsulatów oraz prof. Michael Berenbaum, cieszący się autorytetem specjalista od historii holokaustu. Ten ostatni, co ważne, podkreślił w swoim wystąpieniu, ze Polski nie można obarczać odpowiedzialnością za zbrodnie II Wojny Światowej. Koncert zgromadził prawie 500 widzów.

  Trio Artus, złożone jest z doświadczonych muzyków, prowadzących na co dzień karierę solową w wielu krajach Świata. Z okazji Dnia Holokaustu Trio zagrało utwory polskie (Chopin), niemieckie (Haendel) oraz żydowskie (Ilse Weber). 

   

  Konsul Generalny RP w Los Angeles Mariusz Brymora w czasie okolicznościowego przemówienia (fot. Ignacy Żarski)

   

   

  Prof. Michael Berenbaum (fot. Ignacy Żarski)

   

   

  Trio Artus - od lewej: Esti Rofe (Izrael), Perry Schack (Niemcy) oraz Krzysztof Kaczka (Polska)

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: